SIKÇA SORULAN SORULAR

LÜTFEN MESAJ ATMADAN ÖNCE AŞAĞIDAKİ SIK SORULAN SORU VE CEVAPLARI OKUYUN

Bu site güvenilir mi ?

%100 Gerçek makine üreticilerinden oluşur. Hepsi yıllardır uluslararası piyasa satılmış ve üretimi devam eden makinelerdir. Ayrıca bizim dünyada bir çok referans müşterimiz bulunur. Diğer taraftan biz Türk müşteriler için bir Gübre fabrikası ile anlaşma yaptık, O fabrika Türk müşterilerin makine alımlarında garantör ve muhattap Anonim Şirket niteliğindedir. Fabrika adı Turkuvaz Organik Gübre San.ve Tic. A.Ş. dir. Makine peşinatlarınızı güvence altında tutabileceğiniz alacağınız makineyi rahatlıkla karşılayabilecek büyüklükte bir garantördür. Milyon Dolar üzeri alımlarda sizi Çin Fabrikalarımıza davet ederiz, orada bizlerin tesislerini görerek anlaşma yaparsınız. Üstelik bu siteden Çinde sattığımız fiyattan daha düşük fiyatla makineler alabilirsiniz. Şaşırmayınız biz Türkçe destek veren bir platformuz.

Plastik makineleri ve genel makineler çoğunlukla Çin Halk Cumhuriyetinde üretilmektedir. Menşei farklı olan makineleri biz açıklama bölümünde belirtiyoruz. Lütfen makine üzerine tıklayın, açılan sayfada resmin alt tarafında ürün tablarını okuyunuz, Açıklama bölümü şartname bölümü

ÖDEME YÖNTEMLERİ NELERDİR ?

Hiç Şaşırmayalım biz e-ticaret modülü kullandık. Üstelik fiyatlarımızı net olarak dünyaya açtık. Biz cesuruz çünkü. Üstelik buradan bile kimseye soru sormadan Banka havaleleri yaparak direk satın alabilirsiniz. Siz Order geçtiğinizde size imzalı ve fabrika damgalı bir ingilizce şartname gönderiyoruz. Bu şartname ile makineniz üretilmeye başlanıyor ve üretim bitmeden önce size bilgi notu geçiyoruz.

Buradan Makine Aldığımda Kimle Muhattap Olacağım ?

Direk Turkuvaz Organik Gübre Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi İle muhattap olursunuz. Türkiye dışından Alım yapıyor iseniz direk platform tarafından Çindeki makineyi ürettiğimiz fabrikaya yönlendirilir ve ödemeniz transit olarak üretici fabrikaya geçer.

Ödemelerimizin Çin Fabrikaya ulaşıp ulaşmadığını nasıl anlarız ?

Turkuvaz Organik A.Ş. üzerine yaptığınız ödeme otomatik olarak üretici fabrikaya gönderilir. Fiyat içinde tüm para transfer ücretleri dahil edilmiştir. Fiyat içinde genellikle İstanbul Ambarlı Limanına kadar teslim ücretleri dahil edilmiştir. Siz sadece Gümrüksüz yazan ürünlerin gümrük masraflarını Mallar gemide iken Anlaşmalı Gümrükleme şirketi tarafından size ödemeniz gereken miktar bildirilir. Bu miktarı Turkuvaz Organik Gübre A.Ş. USD hesabına aktarınız. Onlar sizin için ithalatı yapar ve size gümrükte teslim ederler.

Makine Fiyatlarını Anlayamadım?

Sitemizdeki makinelerin fiyatları genellikle Fabrika fiyatı + ambalajlanmış + Çin limanlarının lokal masrafları ödenmiş+ Türkiye limana girişte lokal masrafları ödenmiş haldedir. Gümrük vergileri genellikle dahil edilmemiştir. Bazı makinelerin fiyatına gümrük vergileri dahildir.

Gümrük vergileri neden dahil değil?

Türkiye gümrüklerinde makinelerin masrafları değişkenlik gösterebilmektedir. Bazı makineler CE sertifikasına tabi olabilmekte ve TSE standartları için gerekli işlemleri yapılmaktadır. CE sertifikasına dahil olmayan makinelerin gümrükleme işlemi daha kısa ve az masraflıdır.

Gümrük Masrafları Ne kadar?

CE sertifikası gerektirmeyen makineler için genellikle %22-25 arasında bir oran ekleyin. Üzerine diğer giderler, müşavirlik ücreti gibi eklenir. Ce sertifikalı makineler için masraflar değişkenlik gösterir. Tahmini gümrük masrafları sipariş sonrasında müşterilere müşavirlik şirketimiz tarafından yollanır.

TELEFON YERİNE E-POSTA TERCİH EDİYORUZ

Mesajınıza sıralamaya göre dönüş yapılacaktır.